Člen Realitnej únie SR Sme právoplatným členom Realitnej únie SR
Investor Pomôžeme Vám zhodnotiť Vaše úspory investíciou do nehnuteľnosti.
Financovanie Pomôžeme Vám v otázkach financovania nehnuteľností. Partnerom našej spoločnosti vo svete financií je Umbrella Group, s.r.o.
Zahraničie Kúpte nehnuteľnosť v zahraničí a dovolenkujte vo svojom, alebo zarábajte na prenájme.
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Realitný servis

Tento článok je určený všetkým ľuďom, ktorí predávajú, prenajímajú alebo kupujú nehnuteľnosť. Možno ste sa rozhodovali alebo rozhodujete, či využiť služby realitnej kancelárie ? Možno je to u vás otázka peňazí, možno otázka dobrých či zlých skúseností. Zamysleli ste sa ale nad tým, či je možné prejsť procesom kúpy/predaja alebo prenájmu bez rizika a bez investície ?

Či už nehnuteľnosť predávate alebo kupujete, čaká vás riešenie rezervácie, podpisovanie zmluvy o budúcej kúpnej zmluve a kúpnej zmluvy, ohodnotenie nehnuteľnosti znalcom z oboru stavebníctva, možno vybavovanie úveru a podpisovanie úverových a záložných zmlúv, návrhy na vklad záložného práva a prevodu vlastníckych práv. Overovanie podpisov u notára, vybavovanie náležitostí na katastri nehnuteľností - po novom okresný úrad, odbor katastra. Odovzdanie/prevzatie nehnuteľnosti je viazané na písomný protokol, prehlasovanie správcu a dodávateľov energií, internetu a televízie, daňové povinnosti.

A tu sa objavuje otázka, kto vám s týmito záležitosťami pomôže ? Máte svojho právnika? Nemáme na mysli rozvodového, ale právnika zameraného na občianske právo, pretože robiť zmluvy týkajúce sa kúpy/predaja nehnuteľností je jeho špecializácia. Viete aké náležitosti má mať kúpna zmluva, návrh na vklad prevodu vlastníckych práv ? Máte niekoho kto vám pomôže s úverom, ohodnotením nehnuteľností ? Viete kedy a aké zmluvy overovať u notára ? Vybavovali ste niekedy niečo na katastri ? Máte predstavu koľko Vás to celé bude stáť ?

Naša skúsenosť je nasledovná : často sa hlavne u notára a na katastri stretávame s ľuďmi, ktorí predali svoju nehnuteľnosť a ktosi ich tam poslal aby niečo overili a na katastri prepísali svoju nehnuteľnosť. Vo veľa prípadoch títo ľudia nemajú ani len predstavu ako sa taký predaj robí. Tu sa podľa nás objavuje riziko pre kupujúcich ako aj predávajúcich. Kupujúci môže prísť o svoje peniaze a predávajúci o svoju nehnuteľnosť. Rovnako tak sa stretávame s nájomnými zmluvami, ktoré buď znevýhodňujú jednu zmluvnú stranu, alebo obsahujú podmienky v nesúlade s občianskym zákonníkom.

A práve preto odporúčame využiť služby realitnej kancelárie, alebo ak si nehnuteľnosť predávate, kupujete, prenajímate cez vlastné zdroje, využite možnosť realitného servisu, ktorý Vás odbremení od starostí, strachu a ušetrí vám veľa vášho drahocenného času. Naša spoločnosť ponúka možnosť objednať si jednotlivé úkony alebo kompletný servis za výhodných podmienok. Jedná sa o veľké sumy peňazí, preto nepodceňujte tieto služby. Cenník našich služieb nájdete tu.

Novinky a aktuality
Realitný servis Realitný servis Tento článok je určený všetkým ľuďom,...
Člen Realitnej únie SR Právoplatný člen Realitnej únie SR Spoločnosť Kompletreal,...
Naša činnosť Realitná kancelária KOMPLETREAL, s.r.o. má za sebou dva roky...